Príbeh o dôvere, stanovačke a sedemnástkach

Autor: Zuzana Dubcová *zuz* | 31.8.2011 o 9:30 | Karma článku: 8,85 | Prečítané:  2251x

Môj syn s partiou chcel stanovať. U nás v záhrade. Každý rok tam stojí stan, tak prečo nie aj tento, hovorím si. Dobre. Jedno pekné popoludnie, na konci leta – vyrástli stany tri.

A kto ešte príde? Mišo, David, Martina, Monika a Jana, Robo a asi aj Tomáš. Baby budú spať zvlášť, že? Prevrátené oči a pohľad na mňa. Ježiiiš mamiiii, jasné. No aspoňže tak. Ale zavolaj pre istotu aj ocinovi, aby o tom vedel.

Do 5 min volal ocko. Ty si mu to dovolila? Ty nie? Pýtam sa. Ale budú tam aj baby! Budú v samostatnom stane. Určite? Určite! Dávam ruku do ohňa? Som si istá? Musíme mu dôverovať. A potom, snažili sme sa ho vychovať správne. Tak si to aspoň overíme.

Moja mama chodila a hovorila sodomagomora a môj oco len krútil hlavou. Uvedomte si, že ja keď som mala toľko čo on, už som chodila na čunder. Zdôrazňujem im. Na Zelenú Vodu a na Nitrianske Rudno. Ale to si bola ty! Povie moja mama a ja od pýchy narastiem o 5 cm. No a toto je zas Martin. Poviem ja. Musím mu veriť. No len aby! Zakončia pochybovačne obaja.

Aj tak som si neodpustila večernú promluvu pred nastúpenou rotou. Krútili očami, nohami, aj celými telami. Ale vydržali. Vypočuli si moje varovanie (sex a alkohol), zákaz otvoreného ohňa ( stromy v blízkosti stanov) a opatrne s hlukom (susedia). Sľúbili, že sa nemusím obávať a že ich môžem prísť skontrolovať. ( čo môj syn o pár minút na to zamietol)

Na druhý deň mi vraví mamina jednej z kočiek - mali ste našu noclažníčku? Zneistiem. No, bola tam nejaká partia. Ale ja som ich nekontrolovala.Naša Lenka,šak došla až doobeda. Vraj stanovali. U vás v záhrade.

Kontrola u syna - bola s vami aj Lenka? Ee, najprv mala byť, ale potom nedošla. A kde bola? Čojaviem? Asi s frajerom?

Večer som sa mala stretnúť s jej maminou. Povedať jej, čo je vo veci? Nepovedať?

Čo by ste spravili vy na mojom mieste?

Čo som urobila ja - to sa dozviete o cca hodinu.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Amerika posilňuje námorníctvo

Hlavný nástroj vojenskej prevahy čaká rozširovanie.

EKONOMIKA

Prečo je pre ľudí dobré, že začali ceny opäť rásť?

Výška prídavkov a dávok by sa mala rozmraziť a ich suma by mala opäť začať rásť.

DOMOV

SaS sa vzďaľuje liberalizmu, odchodom Mihála stráca výhodu

Mnohé výrazné osobnosti už v SaS chýbajú.


Už ste čítali?