Kúsok domova

Autor: Zuzana Dubcová *zuz* | 27.4.2011 o 11:00 | Karma článku: 12,21 | Prečítané:  1545x

Za mojich mladších čias, keď som chodievala na internát v nedeľu podvečer, vždy som ich stretávala. Boli dve, obe v rokoch. (trošku staršie ako teraz ja). Chodievali autobusom o šiestej k vlaku.

Nerozumela som tomu. Mali v Bratislave každá svoj byt, svoju prácu, okruh známych. Mali toho veľa, ale chýbalo im to najpodstatnejšie. Rodina. Tú, nechávali doma. Starých rodičov, v rodičovskom domčeku. Cez týždeň pracovali v meste, na víkend a na sviatky chodili domov. Chodili každý víkend. Vždy sa im chcelo, dokonca sa tešili. Nerozumela som tomu. Z Bratislavy na dedinu? Do záhrady?

Vracali sa s plnou taškou zásob na celý týždeň. Často si niesli čerstvé kvety do vázy.

Rodičia sa pominuli, ale domčeky ostali. Treba prísť vyvetrať, poriadiť. Ponavštevovať kamarátky, čo ešte žijú.  Pospomínať na cintoríne.

Aj v pondelok. Cestovala som opäť tým istým autobusom ako kedysi. Sú prázdniny, takže školákov v ňom veľa nebolo. Zato ony dve nastupovali. Taška cez plece , v jednej ruke veľká cestovná taška a v druhej nastrihaný orgován.

Ten orgován tak nádherne vonia, prihováram sa im. Nesiete si do Bratislavy? Ano, aspoň kúsok domova, odpovie mi jedna z nich  a ja až teraz pochopím, ako to myslí.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

SVET

Taliansky premiér Renzi po prehre v referende podá demisiu

Hlasovanie zaznamenalo vysokú účasť.


Už ste čítali?